ÚVODNÍ STRANA

TOP 5 z vydání číslo 06-07/2016

magazínu LogisticNEWS

ilustrační foto „Podporuji otevřený, konstruktivní dialog a týmovou práci“
Frank Appel stojí osm let v čele německé skupiny Deutsche Post/DHL. Vzděláním vědecký pracovník v oboru chemie a neurobiologie změnil ve 32 letech svou profesi a vstoupil do světa byznysu. Deutsche Post úspěšně provedl obtížným obdobím a pod jeho vedením se společnost stala jedním z vedoucích poskytovatelů expresních a logistických služeb. S Frankem Appelem jsme hovořili o otázkách jeho profesionálního i osobního života.
Celý článek zde >>
ilustrační foto Na povinné vážení kontejnerů budou všichni připraveni
Od 1. července vstupuje v platnost dodatek k úmluvě SOLAS (Safety of Life at Sea Convention), který před dvěma lety schválila Mezinárodní námořní organizace IMO. Podle dodatku musí být každý kontejner přepravovaný po moři vybaven certifikátem o celkové hmotnosti. Problémy při uplatňování nových předpisů se týkají přímo či nepřímo všech účastníků logistického řetězce. Zajímalo nás proto, jak jsou na novou povinnost připraveni.
Celý článek zde >>
ilustrační foto Tamtron zvyšuje bezpečnost námořních přeprav podle předpisu SOLAS
Zajišťování bezpečnosti v námořní plavbě se v letošním roce stalo horkým tématem, když Mezinárodní námořní organizace IMO oznámila změny v předpisech SOLAS. Smlouva vstupuje v platnost prvního července a jejím cílem je zlepšit bezpečnost na moři. Podle smlouvy bude nyní třeba zjišťovat a dokládat skutečné hmotnosti všech zasílaných kontejnerů. Potřeba změny je založena na skutečnosti, že nesprávně udávané hmotnosti kontejnerů mohou způsobit posunutí nákladu či jeho pád a ztrátu kontejnerů. Nová pravidla proto vyžadují, aby všechny kontejnery měly ověřenou hrubou hmotnost (VGM) ještě předtím, než budou naloženy na loď.   
Celý článek zde >>
ilustrační foto ŠMÍDL si pochvaluje monitorovací systém GX SOLUTIONS
Logistická společnost Šmídl s.r.o. poskytuje komplexní logistické služby, ve kterých nechybí nabídka skladování. Pro svou flotilu manipulační techniky se nedávno rozhodla implementovat monitoring. Dodavatelem se stala firma GX Solutions, která má s monitorovacími systémy a jejich implementací bohaté dlouholeté zkušenosti. Už první zkušenosti s nasazeným monitorovacím systémem velmi rychle ukázaly růst úspor a efektivity při práci s manipulační technikou.
Celý článek zde >>
ilustrační foto Jipocar využívá elektroskútry pro ekologickou logistiku
Autopůjčovna Sixt ve spolupráci s energetickou skupinou E.ON Česká republika začala před dvěma roky pronajímat na svých pražských pobočkách elektroskútry. O tichá a ekologická vozidla mají zájem jednotlivci a využívají je i některé firmy pro rychlý rozvoz menších zásilek. Ale tyto skútry nalezly své uplatnění i ve velké logistické firmě – v jihlavské společnosti JIPOCAR, která je poskytovatelem komplexních služeb v oblasti přepravy, logistiky i celního řízení.
Celý článek zde >>
   

Celé vydání LogisticNEWS číslo 06-07/2016

si můžete prolistovat zde

Předchozí vydání naleznete v archivu
Od 1. vydání roku 2013 se můžete na stránkách elektronické verze magazínu setkat s následujícími aktivními tlačítky:
přímý odkaz
na stránky inzerenta
přímé spuštění
reklamního spotu inzerenta
přímé spuštění
audio reklamy inzerenta