ZE SVĚTA LOGISTIKY

Aktuality ze světa logistiky
     
  ilustrační foto FM Logistic a nadace Leontinka opět spolu na Vltava Run
Česká pobočka společnosti FM Logistic ve spolupráci s White Trans již podruhé podpořila tým zrakově postižených běžců na víkendovém štafetovém závodu Vltava Run (14. – 15. 5. 2016), a to v podobě dvou doprovodných minibusů s řidiči.
 
       
  27. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  logo SpeedCHAIN se nově představil i na Slovensku
V druhé polovině května se ve slovenském letovisku Modra uskutečnil historicky první ročník logistické konference SpeedCHAIN Slovakia. Projekt , který staví na desetileté zkušenosti týmu společnosti RELIANT v České republice, se i na Slovensku zaměřil na účastníky z dopravních, logistických i průmyslových firem, zástupců státní správy i akademické sféry. Spoluorganizátorem a hlavním mediálním partnerem konference SpeedCHAIN Slovakia byl časopis Transport a logistika, ale svůj podíl na celkovém úspěchu celé akce má všech 44 partnerů z řad slovenských i zahraničních společností.
 
       
  25. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Zákazníci společnosti Linde Material Handling poprvé objednali přes 100 tisíc vozíků za rok
Fiskální rok 2015 přinesl společnosti Linde Material Handling (Linde MH), přednímu evropskému výrobci vysokozdvižných vozíků, mimořádný rekordní údaj: poprvé v historii společnosti si zákazníci objednali během jednoho roku více než 100 tisíc kusů vysokozdvižných a skladových vozíků. Společností, která na sklonku loňského roku prolomila šestimístnou hranici objednávkou tří elektrických vysokozdvižných vozíků Linde E80/900, byl přední světový výrobce povrchových materiálů a deskových výrobků na bázi dřeva – společnost Kronospan.
 
       
  24. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
     
  ilustrační foto UTA otevírá novou pobočku v Česku
Společnost UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) posiluje své mezinárodní zaměření: Poté, co tato společnost nabízející palivové a servisní karty otevřela již v listopadu minulého roku svou pobočku v Rumunsku, uvedla nyní do provozu další v Praze. Od 1. května 2016 je péče o český trh díky vlastnímu prodeji přímo v místě ještě intenzivnější.
 
       
  24. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Josef Krautman nově členem RICS
Josef Krautman (32) se stává novým členem Královského institutu diplomovaných znalců (Royal Institution of Chartered Surveryors, RICS). Josef je třináctým zaměstnancem Cushman & Wakefield v České republice, který je členem RICS. Odbornou zkoušku úspěšně absolvoval začátkem května.

Josef Krautman nastoupil na pozici business developera v kancelářském týmu Cushman & Wakefield v červnu roku 2014. Je zodpovědný za získávání nových klientů, především na straně nájemců. Krautman má přes deset let zkušeností na realitním trhu v České republice i v zahraničí. Dříve působil ve společnostech JLL, King Sturge v Praze a Aengevelt Immobilien v Lipsku. Na realitním trhu začínal v realitní kanceláři Maxima Reality v roce 2006.

Krautman je absolventem fakulty podnikového managementu na Czech Management Institute v Praze (ESMA), vystudoval také University of Reading. Je bilingvní, hovoří česky stejně dobře jako německy. Plynule se domluví také anglicky. Ve volném čase se věnuje golfu, fitness a rád hraje šachy.
 
       
  24. května 2016    
     
  ilustrační foto 12 českých osobností vyráží s novým modelem Volkswagen Tiguan za životem bez hranic. Objevte s nimi místa, která jsou #newintown
V Česku je spousta míst k obdivování. A ještě více k objevování. Volkswagen v rámci kampaně k uvedení nového modelu Tiguan oslovil dvanáctku předních českých osobností z oblasti sportu, designu, hudby, gastronomie, cestování, fotografie a umění, aby s novým Volkswagenem Tiguan objevili neznámá místa ve městech i daleko za jejich hranicemi. Místa určená pro všechny, kdo touží po vzrušujícím dobrodružství, prahnou po nezapomenutelných zážitcích a milují nevšední chutě. Designér Maxim Velčovský, herečka Jitka Schneiderová nebo zpěvák David Koller vás v nové kampani New in Town značky Volkswagen vezmou do míst, jejichž dojem vydrží déle než jen na první pohled. Ale tím to zdaleka nekončí.
 
       
  16. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto SpeedCHAIN Slovakia sa blíži za veľkého záujmu odborníkov
Logistická konferencia SpeedCHAIN Slovakia (www.speedchain.sk)  začína už o 10 dní. V dňoch 19. a 20. mája sa v hoteli Zochova chata v známom letovisku Modra neďaleko Bratislavy uskutoční nová významná akcia slovenskej logistiky. SpeedCHAIN Slovakia privíta rad logistických odborníkov, ktorí pod heslom „Logistika: Výzvy a riešenia“ budú spoločne diskutovať o aktuálnych trendoch, ktoré hýbu logistickým odborom.
 
       
  11. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Datová dálnice napříč skladovými halami
Společnost Linde Material Handling prezentuje na veletrhu WOMH možnosti digitálního propojení
V logistice jsou procesy a tím i toky materiálu stále častěji řízeny digitálně. V souladu s tím se stávají součástí digitálního průmyslu i manipulační vozíky. Díky elektronicky řízeným vozíkům, inovativní senzorice, kterou využívá systém Linde Safety Pilot, řešení managementu vozového parku connect: a dalším digitálním řešením vytvořila společnost Linde Material Handling (Linde MH) předpoklady k tomu, aby mohla podporovat své zákazníky při digitalizaci obchodních procesů. Na veletrhu World of Material Handling (WOMH) mimo jiné předvádí novou technologii lokalizace, která umožňuje zjistit polohu vozíků a přepravních kontejnerů ve skladech a výrobních halách v reálném čase a s přesností na centimetry. Tato informace nabízí řadu možností využití, které významně zvyšují efektivitu a bezpečnost provozu. Most mezi reálným a digitálním světem už dávno stojí.
 
       
  9. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Společnost Kühne + Nagel navázala partnerství se Startupbootcamp
Kühne + Nagel oznamuje navázání partnerství se StartupbootcampSmart Transportation & Energy z Berlína. Vstup do programu německého akcelerátoru pro začínající společnosti (startup) podtrhuje současný pružný přístup Kühne + Nagel a potvrzuje svoji tradici inovátora v oboru logistiky.
 
       
  29. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Zaměstnanci společnosti Raben Logistics Czech během podpořili Paraple
19. dubna se v pražské Stromovce konal první ročník zcela nového štafetového závodu  - O2 Pražská štafeta 4x5. Čtyřčlenný tým v libovolném smíšeném složení měl za úkol pokořit trať o délce dvaceti kilometrů. Start a cíl pětikilometrových úseků byl na Výstavišti, kde si běžci předávali pomyslný „kolík“. Zapojil se i tým Raben Logistics Czech, složený z Jiřího Chlupa, Mariána Budzela, Michala Štochla a Nikoly Petříkové, a obsadil s časem 1 hodina 38 minut 22 sekund krásné 250. místo z celkových 665 týmů.
 
       
  29. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Společnost Kühne + Nagel ukázala, jak na moderní logistiku ve farmacii
Kühne + Nagel představil nedávno na dvou akcích pro odbornou veřejnost vyspělou logistiku farmacii.
Specializované sklady pro farmacii Kühne + Nagel v Praze
První z akcí byla prohlídka farmaceutických skladů Kühne + Nagel v Hostivici: samozřejmostí vyspělé logistiky farmacie jsou moderní sklady s kontrolovanou teplotou v režimech 15 – 25 °C a 2 – 8 °C vybavené aktivním 24/7 monitoringem a novými technologiemi. Nedílnou podmínkou jsou certifikáty od nejvyšších kontrolních evropských i českých státních institucí.
 
       
  28. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto OBAL ROKU 2016
Otevřená národní soutěž OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na  trhu objevují. Součastně je dána možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů při slavnostním předání ocenění.

Uzávěrka přihlášek do soutěže bude 29. května 2016.
 
       
  28. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  TRH S PRŮMYSLOVÝMI NEMOVITOSTMI V 1Q/2016
Trh průmyslových nemovitostí v České republice je v dobré kondici a aktivita firem je zřetelná ve všech jeho segmentech. Vzhledem k ubývajícímu množství volných ploch k pronájmu roste tlak na zvyšování cen nájemného a spolu s tím také trend spekulativní výstavby. Ta v současné době tvoří téměř polovinu nově budovaných prostor. Realitně-poradenská společnost 108 AGENCY informuje o údajích na trhu skladových a výrobních nemovitostí za první čtvrtletí roku 2016.
 
       
  28. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Den české logistiky zdůraznil význam logistiky pro ekonomický růst
Již druhý ročník veletrhu Den české logistiky se uskutečnil 21. dubna v Praze. Akce se konala v rámci celoevropského projektu European Supply Chain Day a představila se na ní řada firem z oblasti dopravy, logistiky a mnoha souvisejících oborů. Veletrh uspořádala Česká logistická asociace a organizačně ho zajištovala společnosti RELIANT. Na podpoře evropské logistiky se při Dni české logistiky podílelo 36 veletržních partnerů.
 
       
  27. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Ekol Logistics vstupuje do České republiky
Přední turecká 3 PL společnost - EKOL Logistics - vstupuje do České republiky  v sektoru logistiky  a provádí první investici v této zemi.
Ekol Logistics je společností stále rostoucí. Což dokazuje tím, že minulý měsíc společnost oznámila skutečnost vstupu do Bulharska a v dubnu Ekol vstoupil do další  evropské země - České republiky. Jde o 13. zem, kde si společnost založila vlastní pobočku.
 
       
  26. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Nový Toughbook CF-54
se může pochlubit dvěma světovými „nej“
Světově nejlehčí a nejtenčí středně odolný notebook* přináší vyšší výkon a nejnovější operační systém Windows 10 Pro

Společnost Panasonic dnes představila svou nejnovější generaci notebooků Panasonic Toughbook CF-54. S vyšším výkonem a nejnovějším operačním systémem Windows 10 Pro notebook Panasonic Toughbook CF-54 mk2 pokračuje v novém definování kategorie středně odolných notebooků.
 
       
  13. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ČR získala přímé železniční spojení s přístavem Antverpy
České firmy mohou nově využívat přímou nákladní železniční linku, která spojuje Ústí nad Labem s druhým největším evropským přístavem v Antverpách. Expresní nákladní vlaky spojí obě místa za 26 hodin. Provoz linky dnes v Antverpách slavnostně zahájila belgická ministryně dopravy Jacqueline Galant a náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký.
Nová pravidelná železniční linka představuje konkurenceschopnou a ekologickou alternativu silniční dopravě. Vlaky budou z obou destinací vyjíždět až třikrát týdně, jejich cesta bude trvat 26 hodin.
 
       
  12. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Novými tahači Iveco zvyšujeme bezpečnost kamionové dopravy
Od března 2016 byli do flotily tahačů Raben Logistics Czech s.r.o. zařazené zbrusu nové vozy Iveco Stralis Hi-way Euro VI. Nová vozidla do korporátních barev předem připravil dealer KOMERSIA AUTO s.r.o.
V Raben Logistics Czech se dlouhodobě prosazuje vytváření bezpečného pracovního prostředí pro zaměstnance. Investice do moderních tahačů pomáhá zvyšovat bezpečnost silniční přepravy a rovněž ruku v ruce zvyšuje efektivitu kamionové dopravy Raben. Nové vozy mají vysokou míru spolehlivosti, čímž se omezuje riziko zpoždění zásilek zákazníkům, zvyšuje produktivita minimalizací prostojů vozidel a šetří náklady na údržbu.
 
       
  12. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto SPOLEČNOST SUMISHO GLOBAL LOGISTICS EXPANDUJE V AREÁLU CTPARK PLZEŇ
Japonská společnost Sumisho Global Logistics (SGL), jež se specializuje na předvýrobní logistiku, rozšířila své skladové kapacity v areálu CTPark Plzeň. Vzhledem ke své úspěšné expanzi si zde společnost pronajala ke stávajícím prostorům o velikosti 26 500 m2 nových 6 000 m2 skladových a kancelářských ploch.
 
       
  8. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Světová rekordmanka v hodu oštěpem nedá dopustit na Alhambru
Nejlepší česká oštěpařka Barbora Špotáková převzala klíčky od nového modelu SEAT Alhambra v sedmimístném provedení s bohatou nadstandardní výbavou, a zůstává tak i nadále tváří značky SEAT. Nový SEAT Alhambra pomůže dvojnásobné olympijské vítězce a světové rekordmance v hodu oštěpem v jejích přípravách na Letní olympijské hry 2016 v Riu de Janeiru.
 
       
  5. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  Miloš Malaník Společnost DPD představuje nové vedení
Obsazení vedoucích pozic ve společnosti DPD, předním přepravci a inovátoru v oblasti e-commerce v České republice i Evropě, se k 1. 4. 2016 mění. Daniela Mareše, současného jednatele DPD CZ, střídá na této pozici Miloš Malaník, který dříve pracoval pro jiného logistického integrátora. Novým výkonným ředitelem se stává Ondřej Vaňha, který v DPD od roku 2008 doposud působil jako obchodní a marketingový ředitel.
 
       
  5. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  Pavel Ilichev PAVEL ILICHEV JE JMENOVÁN VÝKONNÝM VICEPREZIDENTEM PRO STRATEGIE A FINANCE SKUPINY GEFCO
Courbevoie, Francie, 4. dubna 2016 – Skupina GEFCO oznámila, že Pavel Ilichev byl jmenován výkonným viceprezidentem pro strategie a finance a členem představenstva skupiny GEFCO.

Bývalý zástupce finančního ředitele Ruských železnic (RZD) Pavel Ilichev přináší do skupiny GEFCO své zkušenosti z finančnictví a bankovnictví a své zkušenosti ze sektoru dopravy a logistiky kromě svých znalostí ruského trhu, který je pro rozvoj skupiny GEFCO strategickou oblastí. Nahrazuje Philippa Cossého, který odstoupil po patnácti letech strávených ve skupině GEFCO. Posláním Pavla Ilicheva je řídit výkonnost skupiny a vést strategická rozhodnutí skupiny v oblasti finančních záležitostí, jako jsou fúze a akvizice.
 
       
  5. dubna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto DB Schenker rozšiřuje své kompetence o lehkou výrobu. V Mladé Boleslavi kompletuje nárazníky pro Magnu Exteriors Bohemia
Logistická společnost DB Schenker pomůže zefektivnit dodávky dílů pro mladoboleslavskou automobilku. Ve spolupráci se svým dlouholetým partnerem Magna Exteriors Bohemia zrealizoval přesun kompletace nárazníku Fabia do své haly v blízkosti montážní linky Škoda Auto.
 
       
  23. března 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  Aston Martin DB11 Bridgestone se stal partnerem projektu společnosti Aston Martin
Bridgestone byl vybrán společností Aston Martin jako oficiální partner projektu vývoje nového modelu DB11, který bude uveden na trh v průběhu roku 2016. Bridgestone podpoří společnost Aston Martin v rámci tohoto vzrušujícího programu řadou technických inovací, testováním odolnosti a globálními novinářskými prezentacemi včetně využití prvotřídního evropského zkušebního polygonu v italské Aprilii.
 
       
  23. března 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  FM LOGISTIC ZÍSKALA SPEAR LOGISTICS, VÝZNAMNÉHO PŘEDSTAVITELE INDICKÉHO LOGISTICKÉHO TRHU 
Mezinárodní skupina FM Logistic se stala většinovým akcionářem společnosti Spear Logistics, jednoho z předních poskytovatelů logistických služeb v Indii. Akcie byly získány od soukromého investora, který je vlastnil od roku 2009. Obě společnosti tak spojí své síly za účelem poskytování optimálních služeb na indickém trhu. 
 
       
  21. března 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto SEAT vykázal zisk poprvé od roku 2008
Praha, 16/03/2016 – SEAT dosáhl v loňském roce významného milníku v nastoupené cestě směrem k trvale udržitelné ziskovosti. Společnost uzavřela rok 2015 s hospodářským výsledkem po zdanění ve výši 6 milionů EUR v porovnání se ztrátou 66 milionů EUR v roce 2014. Mezi dva hlavní faktory, které přispěly k této změně, patří nárůst prodeje a produktový mix s vyšší ziskovou marží. SEAT dosáhl příjmů z prodeje 8,3 miliardy EUR, což je o 11 % více než v předchozím roce. Je to historicky nejlepší výsledek společnosti a dvojnásobek příjmů z prodeje, dosažených v roce 2009. Průměrný zisk na vozidlo vzrostl o 3,5 %.
 
       
  18. března 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Linde Material Handling rozšiřuje svou řadu robotických manipulačních vozíků
Linde Material Handling (Linde MH) představí na veletrhu LogiMAT dva nové modely ze své inovativní série robotických vozíků Linde-MATIC. Nízkozdvižný paletový vozík Linde T-MATIC a stohovací protizátěžový vysokozdvižný vozík Linde L-MATIC AC doplní současnou nabídku předního evropského výrobce vysokozdvižných a skladových vozíků. Cílem Linde MH ve střednědobém horizontu je nabídnout jednu robotickou verzi vozíku pro každou ze svých hlavních produktových řad, a to ve spolupráci s francouzskou firmou Balyo, specializující se na robotizaci. Další modely mají být představeny ještě letos v květnu na velké akci pro zákazníky nazvané World of Material Handling (WOMH), která bude trvat dva a půl týdne nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. 
 
       
  11. března 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Zaměstnanci společnosti Wienerberger cihlářský průmysl soutěžili v řízení a manipulaci s vysokozdvižnými vozíky Linde 
Společnost Linde Material Handling, přední evropský dodavatel manipulační techniky a skladových řešení, společně se společností Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., celosvětově největším výrobcem cihlářských produktů, uspořádala v půlce února v prostorách výrobního závodu v Novosedlech soutěž Wienerberger Linde Cup. Soutěžící z řad zaměstnanců firmy Wienerberger změřili svoje síly v řízení a jemné manipulaci s vysokozdvižnými vozíky Linde a připomněli si zásady bezpečného provozu. 
 
       
  8. března 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto AWT se podílela na výstavbě nového přestupního terminálu Hranečník v Ostravě
V Ostravě byl dokončen a otevřen nový přestupní uzel – terminál Hranečník, který usnadní hromadnou dopravu pro cestující z okolních obvodů a měst do Ostravy. Na výstavbě nového moderního terminálu se významným způsobem podílela i společnost AWT, člen skupiny PKP CARGO, která byla zhotovitelem kolejišť.
 
       
  8. března 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto ČLA:
Den české logistiky – Logistický veletrh a diskusní platforma
Česká logistická asociace, dlouholetý člen Evropské logistické asociace (ELA) se sídlem v Bruselu, pořádá již 2. ročník Dne české logistiky – logistický veletrh s diskuzní platformou pro širokou odbornou veřejnost. ČLA tímto navázala na velmi úspěšný 1. ročník a naplňuje tak myšlenku vytvoření pravidelného prostoru pro popularizaci moderní logistiky a pro vzájemné setkávání tvůrců národní dopravní a logistické strategie s uživateli široké dopravně logistické infrastruktury. Jelikož Den české logistiky, stejně jako evropský Supply Chain Day, představuje platformu otevřenou všem zainteresovaným subjektům ovlivňujícím podobu moderní logistické scény, rádi bychom oslovili všechny subjekty s vlivem na vývoj české logistiky a přizvali je k aktivní spolupráci na tomto novém projektu.
 
       
    VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto  
       
    VÍCE INFORMACÍ ZDE >>