ZE SVĚTA LOGISTIKY

Aktuality ze světa logistiky
       
  ilustrační foto Kiekert Přelouč - největší výrobce dveřních zamykacích systémů na světě pokračuje ve svém růstu a svými inovacemi reaguje na celosvětové trendy
Kiekert AG, technologický lídr automobilového průmyslu v oblasti zamykacích technologií, nadále pokračuje v rozšiřování svého českého vývojového a výrobního centra v Přelouči. V uplynulých deseti letech Kiekert Česká republika proinvestoval 4 mld. Kč do největšího závodu na výrobu zamykacích systémů na světě. Zároveň dodal 350 mil. výrobků a zdvojnásobil počet zaměstnanců na aktuálních 2600. Tyto kroky vedly k navýšení výrobní kapacity v české továrně na 50 milionů zamykacích systémů vyrobených v letošním roce.
 
       
  24. srpna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
       
  ilustrační foto Cennou sbírku knih z německého Trevíru do Liberce přepravila společnost DB Schenker
Německý profesor Walter Sperling celý život budoval soukromou sbírku naučných publikací. Ve své závěti ji odkázal Krajské vědecké knihovně v Liberci. Přepravu rozsáhlé sbírky 1 700 knih z německého Trevíru zajistila v rámci sponzorského daru společnost DB Schenker.  

 
       
  18. srpna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
       
  S přáteli na dovolenou, nebo se snadno přestěhovat. To vše nabízí služba Das RentAuto
Stále větší oblibě se mezi Čechy těší jet na dovolenou vlastním autem. Co však dělat, když se rozhodne cestovat parta lidí či více rodin a „osobák“ nestačí? Ideálním řešením je půjčit si vícemístné auto a cestovat pohodlně, bezpečně a za přijatelnou cenu. Stejně tak mohou lidé využít originální půjčovnu užitkových vozů Volkswagen ke stěhování. Využitím služby Das RentAuto zvládnou přestěhovat byt za den a bez problémů. Že je služba oblíbená, dokazuje 1 019 uzavřených zápůjčních smluv za první pololetí letošního roku.
 
       
  11. srpna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
       
  ilustrační foto Dan Šobotník a Tereza Rusnáková posilují český tým 108 AGENCY
Český tým realitně-poradenské společnosti 108 AGENCY rozšiřuje Dan Šobotník, který sem přichází jako analytik do oddělení průzkumu trhu. Tým současně posiluje Tereza Rusnáková, jež je nově z pozice office managera odpovědná za vedení pražské kanceláře společnosti.

 
       
  1. srpna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
       
  ilustrační foto Arkadiusz Olewnik novým předsedou představenstva a generálním ředitelem AWT
Novým předsedou představenstva společnosti Advanced World Transport a.s. (AWT), která je členem skupiny PKP CARGO, byl jmenován Arkadiusz Olewnik, člen představenstva PKP CARGO pro finanční záležitosti. Na pozici předsedy představenstva AWT nahradil Zbigniewa Klepackiho.    

 
       
  1. srpna 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
       
  ilustrační foto Inventura s dronem: Společnost Hardis Group odstartovala testovací fázi
Hardis Group, společnost poskytující digitální služby a softwarová řešení, oznámila zahájení reálného testování prototypu dronu, navrženého k automatizaci inventur a řízení zásob ve skladech. Vytvořila tým se Squadrone System, s nímž společně pracovali na vývoji asistovaného dronu pro interiéry a se společností FM Logistic, lídrem ve skladování, dopravě a obalových službách s mezinárodním působením, u které testuje řešení v reálných podmínkách jejích skladů.  

 
       
  19. července 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
       
  ilustrační foto Celosvětově nejlepší specialisté sítě ŠKODA vyznamenáni
Šestý ročník mezinárodní ‚ŠKODA Challenge‘ zná své vítěze: Český tým se na ‚ŠKODA Challenge 2016‘ prosadil proti silné konkurenci z celého světa. Také nejlepší servisní poradce je z České republiky. Dvoudenního finále v Mladé Boleslavi a v Praze se zúčastnilo 165 servisních specialistů z celkem 30 zemí.

 
       
  14. července 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
       
  ilustrační foto AWT otevírá další kurz pro strojvedoucí, účastníci ho budou mít zdarma
Mezinárodní dopravní společnost AWT, člen skupiny PKP CARGO, která patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v moravskoslezském regionu ale i v rámci celé ČR, otevře na podzim tohoto roku další kurz pro strojvedoucí. Bude ho opět organizovat na vlastní náklady, pro účastníky tedy zdarma. Kurz navazuje na letošní úspěšně ukončené školení nových strojvedoucích, které AWT poprvé pořádala vlastními silami. Zároveň skupina AWT nabízí desítky volných míst na další pozice v celé České republice.

 
       
  14. července 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
       
  ilustrační foto Allegro nově obsadí sklad v Prologis Park Błonie
Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil, že podepsal nájemní smlouvu na 21 950 metrů čtverečních se společností Grupa Allegro, největším internetovým obchodem v Polsku, v Prologis Park Błonie. Smlouva zahrnuje pronájem jak 13 100 metrů čtverečních, které společnost obsadí nyní, tak dalších 8 850 metrů čtverečních, které začne využívat v roce 2017.

 
       
  13. července 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
       
  ilustrační foto Úspěšný veletrh World of Material Handling přilákal více
než 7 000 návštěvníků
Druhý ročník veletrhu World of Material Handling skončil s rekordním počtem návštěvníků: více než 7 000 hostů z přibližně 50 zemí světa, především zákazníků, ale také distributorů, obchodních partnerů a zaměstnanců, se zúčastnilo přehlídky společnosti Linde Material Handling (Linde MH), předního evropského dodavatele manipulační techniky a skladových řešení. Veletrh se konal v průběhu května a počet hostů významně převýšil návštěvnost z roku 2014, a to o zhruba 15 procent.

 
       
  13. července 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
       
  ilustrační foto Jungheinrich slaví jubileum:
60. výročí vysokozdvižného vozíku s výsuvným sloupem
Jedinečná úspěšná historie / Přední evropský výrobce vysokozdvižných vozíků / Kompletní sortiment pro splnění všech zákaznických požadavků / Největší světová flotila vysokozdvižných vozíků k pronájmu / Záruka “2Shifts1Charge” / Nová Li-Ion baterie

 
       
  6. července 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
       
  ilustrační foto Společnost Jungheinrich na veletrhu CeMAT 2016 úspěšně propojila zákazníky se světem nejnovějších technologií a ukázala směr budoucího vývoje
Pod heslem "Connecting with Your Business" představila společnost Jungheinrich na veletrhu CeMAT 2016 na ploše větší než 7000 m2 inovativní technologie, nové výrobky, efektivní systémy a flexibilní  řešení pro racionalizaci a snížení nákladů  na vnitropodnikové logistické procesy.

 
       
  6. července 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  logo PST CLC PST CLC vyhrála výběrové řízení na poskytování logistických služeb pro Continental v Číně
Na základě předložení nejlepší nabídky, dlouhodobé úspěšné spolupráce a především spokojenosti s vysokou úrovní kvality poskytovaných služeb pro český a slovenský trh společnosti Continental, zvítězila PST CLC, člen celosvětové skupiny Mitsui-Soko, ve výběrovém řízení a stala se dodavatelem logistických služeb pro předního světového výrobce pneumatik v Číně.
PST CLC bude od září 2016 zajišťovat pro Continental Tires (China) Co.,Ltd. skladové služby a manipulaci s osobními a nákladními pneumatikami (500 skladových položek) ve dvou čínských logistických centrech o celkové rozloze 20.000 m2 a zabezpečí tak 2,5 milionů vyskladněných pneumatik za rok.
Zdroj: PST CLC
 
       
  30. června 2016    
     
  ilustrační foto FM LOGISTIC SE STALA SPONZOREM STOCKBOOKINGU,
první kolaborativní platformy určené pro krátkodobá uskladnění
Podle odhadů se pohybuje míra neobsazenosti skladů ve Francii v rozmezí od 20 do 40%. Prázdný skladový prostor vede k vyššímu dopadu fixních nákladů a nižší ziskovosti firem.
V současnosti jsou společnosti nuceny hledat pro uložení svých výrobků ve špičkách dočasné skladové prostory.
 
       
  30. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Kühne + Nagel je k 1. červenci 2016 plně připraven na revoluční novinku v námořní nákladní přepravě – nařízení SOLAS VGM
Kühne + Nagel, světový lídr v námořní přepravě zboží, se důkladně připravil na implementaci nového nařízení VGM mezinárodní konvence SOLAS o povinné deklaraci ověřené hmotnosti kontejnerů. Tímto údajem musí být po pátku 1. 7. 2016 opatřen každý kontejner s exportovaným zbožím, jinak hrozí nenalodění zásilky v přístavu.

 
       
  30. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Přední evropská logistická firma významně posiluje
Dvě pobočky otevřela nově v Rumunsku
Významná evropská logistická společnost Raben Group roste. Po šestileté odmlce otevřela nové dvě pobočky v Rumunsku, v Bukurešti a Aradu. Jde o strategické rozhodnutí, Rumunsko je branou do zemí Balkánského poloostrova, Turecka, Asie a severní Afriky. 

 
       
  29. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
 
RUSSIAN EXPORT CENTER A GEFCO GROUP PODEPSALY SMLOUVU O SPOLUPRÁCI, KTERÁ NABÍDNE GLOBÁLNÍ LOGISTICKOU PODPORU VÝVOZNÍM SPOLEČNOSTEM
Petrohrad, Rusko, 17. června 2016 – Skupina GEFCO, součást ruské železniční společnosti RŽD, a společnost Russian Export Center (Ruské exportní centrum) podepsaly smlouvu o spolupráci, která poskytne ruským a mezinárodním vývozním společnostem globální logistická řešení. Cílem tohoto strategického partnerství je zlepšit kapacity ruského exportu během procesu, který začne v automobilovém průmyslu a postupně se rozšíří i do dalších strategických výrobních sektorů.

 
       
  29. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Hradec versus Pardubice:
Které město lépe přivyklo nákupu potravin online?
Je tomu již pár měsíců, co do Hradce Králové, Pardubic, Mladé Boleslavi a Chrudimi začal rozvážet e-shop s potravinami Kolonial.cz. Obě města tedy měla dost času na to, aby se zorientovala v možnostech, které nová služba nabízí. Hromadnou analýzou objednávek můžeme zjistit, jak si města v pomyslném souboji vedou. Utrácí za online potraviny více v Pardubicích, anebo Hradci Králové? A kde jsou spíše masožrouti a kde vegetariáni? A kde mají víc pejskařů?

 
       
  22. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto DHL vyzývá chytré hlavy, aby se zapojily do vývoje inovativní robotiky a ekologických řešení
- Výzva pro vizionáře, aby posílali návrhy samořízeného doručovacího vozíku nebo trvale udržitelných logistických koncepcí
- Vítězové získají šanci podílet se na testování koncepce se společností DHL. Jejich řešení budou vystavena během akce DHL Innovation Day dne 17. listopadu
 
       
  17. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Citylogin na pražské konferenci „Smart Cities“
13. června uspořádalo francouzské velvyslanectví v rámci třetího ročníku Týden France 2016 konferenci “Smart Cities”. Akce se konala na pražském magistrátu pod záštitou hlavního města Prahy a Svazu Měst a Obcí České republiky. Na konferenci se setkali aktéři vyvíjející řešení pro inteligentní města, ať už z řad institucí, volených zástupců velkých českých a francouzských měst, nebo firem.
 
       
  16. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Orchestr v pohybu
Vnímání automobilu všemi pěti smysly
Čím je nějaký zvuk příjemný? „Správný zvuk nesmí být nadměrně hlučný, ani vyčnívat nad ostatní. A jeho tón by neměl být ani příliš vysoký, ani příliš nízký.“ Těmito slovy odpovídá na výše položenou otázku Núria Pelliséová, inženýrka v oddělení akustiky značky SEAT, která se osm hodin denně zabývá analýzou všech zvuků, vydávaných automobilem, aby byl zajištěn komfort cestujících.
 
       
  14. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Společnost PST CLC slavnostně otevřela nové logistické centrum v Kutné Hoře
Dne 8. 6. 2016 došlo ke slavnostnímu otevření nových skladových prostor společnosti PST CLC v areálu kutnohorské tabákové společnosti Philip Morris ČR. Jedná se o rozšíření stávajícího logistického areálu, který slouží výhradně společnosti Philip Morris ČR, s níž PST CLC (člen skupiny Mitsui Soko) spolupracuje již od roku 2007.
 
       
  14. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  LOGO MDČR Ministr Ťok předal eurokomisařce Bulc nesouhlas jedenácti států EU s ochranářskými opatřeními, která poškozují dopravce a rozdělují trh 
Ministr dopravy Dan Ťok dnes na zasedání Rady EU v Lucemburku předal eurokomisařce pro dopravu Violetě Bulc společný dopis jedenácti států, jehož obsahem je nesouhlas se zaváděním ochranářských opatření především Francie a Německa, která mají negativní dopad na dopravce a mohou narušit fungování jednotného evropského trhu v dopravě.
 
       
  10. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto DPD spouští sobotní doručení
DPD, přední přepravce a inovátor v oblasti e-commerce v České republice i v Evropě, zavádí dlouho očekávanou novinku - službu sobotní doručení. To bude probíhat mezi 9:00 a 17:00 ve městech, ve kterých se nacházejí depa DPD. V těchto oblastech bude možné využít také ranní doručení ve všední dny mezi 8:00 a 10:00 a večerní doručení mezi 18:00 a 21:00. Cílem uvedení těchto služeb je nabídnout příjemcům ještě flexibilnější způsob doručení v době, která jim bude vyhovovat.
 
       
  9. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Porsche Česká republika je hlavním partnerem Světových her handicapované mládeže
Společnost Porsche Česká republika, importér automobilů značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, je hlavním partnerem Světových her handicapované mládeže Praha 2016 (IWAS U23 World Games), které se budou konat na přelomu června a července v Praze. Organizací této významné mezinárodní sportovní akce byl pověřen Nadační fond Emil pro handicapované sportovce, který Porsche Česká republika podporuje. 
 
       
  9. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Regulační transformátory dorazily na své místo
Tři ze čtyř PST transformátorů (Phase Shifting Transformers – transformátory s regulací fáze) jsou v České republice. Stroje pluly z Itálie námořní lodí do Hamburku a následně pokračovaly po Labi až do Lovosic. Odtud je čeká ještě téměř 90 km dlouhá cesta do rozvodny Hradec u Kadaně.
PST transformátory nejsou sériově vyráběná zařízení. Jedná se o zakázkovou výrobu „na míru“. Velice náročné pro konstrukční návrh tohoto zařízení je skutečnost, že se oproti standardním transformátorům skládají ze dvou částí: sériové a budicí jednotky. Každá z jednotek je umístěna v samostatné nádobě. Tyto nádoby jsou mezi sebou elektricky propojeny. Výsledkem je technologicky složité a robustní elektrické zařízení, které umožňuje regulovat toky elektrického výkonu v síti.

 
       
  3. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto  
       
    VÍCE INFORMACÍ ZDE >>