ZE SVĚTA LOGISTIKY

Aktuality ze světa logistiky
     
  ilustrační foto Hradec versus Pardubice:
Které město lépe přivyklo nákupu potravin online?
Je tomu již pár měsíců, co do Hradce Králové, Pardubic, Mladé Boleslavi a Chrudimi začal rozvážet e-shop s potravinami Kolonial.cz. Obě města tedy měla dost času na to, aby se zorientovala v možnostech, které nová služba nabízí. Hromadnou analýzou objednávek můžeme zjistit, jak si města v pomyslném souboji vedou. Utrácí za online potraviny více v Pardubicích, anebo Hradci Králové? A kde jsou spíše masožrouti a kde vegetariáni? A kde mají víc pejskařů?

 
       
  22. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto DHL vyzývá chytré hlavy, aby se zapojily do vývoje inovativní robotiky a ekologických řešení
- Výzva pro vizionáře, aby posílali návrhy samořízeného doručovacího vozíku nebo trvale udržitelných logistických koncepcí
- Vítězové získají šanci podílet se na testování koncepce se společností DHL. Jejich řešení budou vystavena během akce DHL Innovation Day dne 17. listopadu
 
       
  17. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Citylogin na pražské konferenci „Smart Cities“
13. června uspořádalo francouzské velvyslanectví v rámci třetího ročníku Týden France 2016 konferenci “Smart Cities”. Akce se konala na pražském magistrátu pod záštitou hlavního města Prahy a Svazu Měst a Obcí České republiky. Na konferenci se setkali aktéři vyvíjející řešení pro inteligentní města, ať už z řad institucí, volených zástupců velkých českých a francouzských měst, nebo firem.
 
       
  16. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Orchestr v pohybu
Vnímání automobilu všemi pěti smysly
Čím je nějaký zvuk příjemný? „Správný zvuk nesmí být nadměrně hlučný, ani vyčnívat nad ostatní. A jeho tón by neměl být ani příliš vysoký, ani příliš nízký.“ Těmito slovy odpovídá na výše položenou otázku Núria Pelliséová, inženýrka v oddělení akustiky značky SEAT, která se osm hodin denně zabývá analýzou všech zvuků, vydávaných automobilem, aby byl zajištěn komfort cestujících.
 
       
  14. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Společnost PST CLC slavnostně otevřela nové logistické centrum v Kutné Hoře
Dne 8. 6. 2016 došlo ke slavnostnímu otevření nových skladových prostor společnosti PST CLC v areálu kutnohorské tabákové společnosti Philip Morris ČR. Jedná se o rozšíření stávajícího logistického areálu, který slouží výhradně společnosti Philip Morris ČR, s níž PST CLC (člen skupiny Mitsui Soko) spolupracuje již od roku 2007.
 
       
  14. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  LOGO MDČR Ministr Ťok předal eurokomisařce Bulc nesouhlas jedenácti států EU s ochranářskými opatřeními, která poškozují dopravce a rozdělují trh 
Ministr dopravy Dan Ťok dnes na zasedání Rady EU v Lucemburku předal eurokomisařce pro dopravu Violetě Bulc společný dopis jedenácti států, jehož obsahem je nesouhlas se zaváděním ochranářských opatření především Francie a Německa, která mají negativní dopad na dopravce a mohou narušit fungování jednotného evropského trhu v dopravě.
 
       
  10. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto DPD spouští sobotní doručení
DPD, přední přepravce a inovátor v oblasti e-commerce v České republice i v Evropě, zavádí dlouho očekávanou novinku - službu sobotní doručení. To bude probíhat mezi 9:00 a 17:00 ve městech, ve kterých se nacházejí depa DPD. V těchto oblastech bude možné využít také ranní doručení ve všední dny mezi 8:00 a 10:00 a večerní doručení mezi 18:00 a 21:00. Cílem uvedení těchto služeb je nabídnout příjemcům ještě flexibilnější způsob doručení v době, která jim bude vyhovovat.
 
       
  9. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Porsche Česká republika je hlavním partnerem Světových her handicapované mládeže
Společnost Porsche Česká republika, importér automobilů značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, je hlavním partnerem Světových her handicapované mládeže Praha 2016 (IWAS U23 World Games), které se budou konat na přelomu června a července v Praze. Organizací této významné mezinárodní sportovní akce byl pověřen Nadační fond Emil pro handicapované sportovce, který Porsche Česká republika podporuje. 
 
       
  9. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Regulační transformátory dorazily na své místo
Tři ze čtyř PST transformátorů (Phase Shifting Transformers – transformátory s regulací fáze) jsou v České republice. Stroje pluly z Itálie námořní lodí do Hamburku a následně pokračovaly po Labi až do Lovosic. Odtud je čeká ještě téměř 90 km dlouhá cesta do rozvodny Hradec u Kadaně.
PST transformátory nejsou sériově vyráběná zařízení. Jedná se o zakázkovou výrobu „na míru“. Velice náročné pro konstrukční návrh tohoto zařízení je skutečnost, že se oproti standardním transformátorům skládají ze dvou částí: sériové a budicí jednotky. Každá z jednotek je umístěna v samostatné nádobě. Tyto nádoby jsou mezi sebou elektricky propojeny. Výsledkem je technologicky složité a robustní elektrické zařízení, které umožňuje regulovat toky elektrického výkonu v síti.

 
       
  3. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto DB Schenker mezi Zaměstnavateli roku 2016
V uplynulých dnech se ve všech regionech České republiky slavnostně vyhlašovaly výsledky ankety Zaměstnavatel roku 2016. V tvrdé konkurenci obsadila logistická společnost DB Schenker  se sídlem ve Středočeském kraji druhé místo v kategorii společností do 5 000 zaměstnanců.
 
       
  3. června 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  logo Unilever zvolil pro správu e-commerce centra své prémiové značky Kühne + Nagel
Kühne + Nagel byl vybrán pro řízení evropského e-commerce centra pro správu B2C objednávek a skladů prémiové značky čaje T.O by Lipton společnosti Unilever.
Společnost Unilever si vybrala Kühne + Nagel pro skladovou logistiku a zpracování objednávek svého přístroje na přípravu čaje, který byl nedávno na trh uveden pod prémiovou značkou T.O by Lipton. Rozsah služeb zahrnuje provoz skladu a distribučních služeb v e-commerce centru pro zpracování objednávek v lucemburském Conternu. Další logistický servis zahrnuje zakázkové balení zboží při současné snaze o snížení objemu odpadu na minimální míru tak, aby byla dosažena maximální efektivita. 
 
       
  31. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto FM Logistic a nadace Leontinka opět spolu na Vltava Run
Česká pobočka společnosti FM Logistic ve spolupráci s White Trans již podruhé podpořila tým zrakově postižených běžců na víkendovém štafetovém závodu Vltava Run (14. – 15. 5. 2016), a to v podobě dvou doprovodných minibusů s řidiči.
 
       
  27. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  logo SpeedCHAIN se nově představil i na Slovensku
V druhé polovině května se ve slovenském letovisku Modra uskutečnil historicky první ročník logistické konference SpeedCHAIN Slovakia. Projekt , který staví na desetileté zkušenosti týmu společnosti RELIANT v České republice, se i na Slovensku zaměřil na účastníky z dopravních, logistických i průmyslových firem, zástupců státní správy i akademické sféry. Spoluorganizátorem a hlavním mediálním partnerem konference SpeedCHAIN Slovakia byl časopis Transport a logistika, ale svůj podíl na celkovém úspěchu celé akce má všech 44 partnerů z řad slovenských i zahraničních společností.
 
       
  25. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Zákazníci společnosti Linde Material Handling poprvé objednali přes 100 tisíc vozíků za rok
Fiskální rok 2015 přinesl společnosti Linde Material Handling (Linde MH), přednímu evropskému výrobci vysokozdvižných vozíků, mimořádný rekordní údaj: poprvé v historii společnosti si zákazníci objednali během jednoho roku více než 100 tisíc kusů vysokozdvižných a skladových vozíků. Společností, která na sklonku loňského roku prolomila šestimístnou hranici objednávkou tří elektrických vysokozdvižných vozíků Linde E80/900, byl přední světový výrobce povrchových materiálů a deskových výrobků na bázi dřeva – společnost Kronospan.
 
       
  24. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto UTA otevírá novou pobočku v Česku
Společnost UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) posiluje své mezinárodní zaměření: Poté, co tato společnost nabízející palivové a servisní karty otevřela již v listopadu minulého roku svou pobočku v Rumunsku, uvedla nyní do provozu další v Praze. Od 1. května 2016 je péče o český trh díky vlastnímu prodeji přímo v místě ještě intenzivnější.
 
       
  24. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Josef Krautman nově členem RICS
Josef Krautman (32) se stává novým členem Královského institutu diplomovaných znalců (Royal Institution of Chartered Surveryors, RICS). Josef je třináctým zaměstnancem Cushman & Wakefield v České republice, který je členem RICS. Odbornou zkoušku úspěšně absolvoval začátkem května.

Josef Krautman nastoupil na pozici business developera v kancelářském týmu Cushman & Wakefield v červnu roku 2014. Je zodpovědný za získávání nových klientů, především na straně nájemců. Krautman má přes deset let zkušeností na realitním trhu v České republice i v zahraničí. Dříve působil ve společnostech JLL, King Sturge v Praze a Aengevelt Immobilien v Lipsku. Na realitním trhu začínal v realitní kanceláři Maxima Reality v roce 2006.

Krautman je absolventem fakulty podnikového managementu na Czech Management Institute v Praze (ESMA), vystudoval také University of Reading. Je bilingvní, hovoří česky stejně dobře jako německy. Plynule se domluví také anglicky. Ve volném čase se věnuje golfu, fitness a rád hraje šachy.
 
       
  24. května 2016    
     
  ilustrační foto 12 českých osobností vyráží s novým modelem Volkswagen Tiguan za životem bez hranic. Objevte s nimi místa, která jsou #newintown
V Česku je spousta míst k obdivování. A ještě více k objevování. Volkswagen v rámci kampaně k uvedení nového modelu Tiguan oslovil dvanáctku předních českých osobností z oblasti sportu, designu, hudby, gastronomie, cestování, fotografie a umění, aby s novým Volkswagenem Tiguan objevili neznámá místa ve městech i daleko za jejich hranicemi. Místa určená pro všechny, kdo touží po vzrušujícím dobrodružství, prahnou po nezapomenutelných zážitcích a milují nevšední chutě. Designér Maxim Velčovský, herečka Jitka Schneiderová nebo zpěvák David Koller vás v nové kampani New in Town značky Volkswagen vezmou do míst, jejichž dojem vydrží déle než jen na první pohled. Ale tím to zdaleka nekončí.
 
       
  16. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto SpeedCHAIN Slovakia sa blíži za veľkého záujmu odborníkov
Logistická konferencia SpeedCHAIN Slovakia (www.speedchain.sk)  začína už o 10 dní. V dňoch 19. a 20. mája sa v hoteli Zochova chata v známom letovisku Modra neďaleko Bratislavy uskutoční nová významná akcia slovenskej logistiky. SpeedCHAIN Slovakia privíta rad logistických odborníkov, ktorí pod heslom „Logistika: Výzvy a riešenia“ budú spoločne diskutovať o aktuálnych trendoch, ktoré hýbu logistickým odborom.
 
       
  11. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto Datová dálnice napříč skladovými halami
Společnost Linde Material Handling prezentuje na veletrhu WOMH možnosti digitálního propojení
V logistice jsou procesy a tím i toky materiálu stále častěji řízeny digitálně. V souladu s tím se stávají součástí digitálního průmyslu i manipulační vozíky. Díky elektronicky řízeným vozíkům, inovativní senzorice, kterou využívá systém Linde Safety Pilot, řešení managementu vozového parku connect: a dalším digitálním řešením vytvořila společnost Linde Material Handling (Linde MH) předpoklady k tomu, aby mohla podporovat své zákazníky při digitalizaci obchodních procesů. Na veletrhu World of Material Handling (WOMH) mimo jiné předvádí novou technologii lokalizace, která umožňuje zjistit polohu vozíků a přepravních kontejnerů ve skladech a výrobních halách v reálném čase a s přesností na centimetry. Tato informace nabízí řadu možností využití, které významně zvyšují efektivitu a bezpečnost provozu. Most mezi reálným a digitálním světem už dávno stojí.
 
       
  9. května 2016 VÍCE INFORMACÍ ZDE >>  
     
  ilustrační foto  
       
    VÍCE INFORMACÍ ZDE >>